Gıda Sınıfı Gresler

 • Sentinel BIOSYN 600 G

  Sentinel BIOSYN® grease serisi, biyolojik olarak doğada çözülebilen bir yağ ailesidir. sentinel tarafından çevreye duyarlı olarak formule edilmiştir. Doğal yem stoklarından elde edilen organik yağ asitlerine ve yağlama, stabilite ve korozyona karşı direnç sağlayan katkı maddelerine dayanmaktadır.

 • Sentinel SG 500 HT

  Sentinel HT yüksek sıcaklıklara uyumlu gresleri, kolloidal bir süspansiyonda alt mikron partiküllerinde çeşitli metaliklerle bileşik haline getirilmiş yüksek oranda rafine, sentetik olarak takviye edilmiş akışkanlardan oluşur ve daha sonra en iyi sıvılaştırıcılar ile katı yağ haline getirilir. Sentinel’in HT gresleri kaymaya karşı dayanıklıdır. Suya ve neme karşı mükemmel dirence sahiptir. Sentinel’in yüksek sıcaklık gresleri, ağır yükler altında mükemmel yağlama ve aşınma koruması sağlamak için mükemmel tutuş ve direnç ile yüksek sıcaklık bozulmasına karşı koruma sağlar.

 • Sentinel SL-NT HIG

  Sentinel HIG serisi, USDF’nin yetkisi altındaki gıda tesislerinde kullanım için NSF tarafından H-1 gresi olarak yetkilendirilmiştir. Gıda işlemcileri artık HACCP (Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktası) ve GMP (İyi Üretim Süreci) gıda güvenliği hedeflerini etkin bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu FDA uyumlu (başlık 21, CFR.178.3570) gres sadece diğer gıda sınıfı yağları değil, kritik alanlarda geleneksel yağlardan daha iyi performans gösterir. Gıda işleme tesislerinde kullanım için uygundur.

 • Sentinel SL-NT HIG #1.5

  Sentinel HIG serisi, USDF’nin yetkisi altındaki gıda tesislerinde kullanım için NSF tarafından H-1 gresi olarak yetkilendirilmiştir. Gıda işlemcileri artık HACCP (Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktası) ve GMP (İyi Üretim Süreci) gıda güvenliği hedeflerini etkin bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu FDA uyumlu (başlık 21, CFR.178.3570) gres sadece diğer gıda sınıfı yağları değil, kritik alanlarda geleneksel yağlardan daha iyi performans gösterir. Gıda işleme tesislerinde kullanım için uygundur.

 • Sentinel SL-NT-AA1 #2

  Sentinel SL-NT-AA1 yenilebilir sentetik, toksik olmayan, su beyazı, tatsız ve kokusuz bir yağdır. NSF tarafından onaylanmıştır ve gıdada yağlama maddesi ile doğrudan temas veya bulaşmanın olabileceği makinelerde kullanılmak üzere kimyasal bileşikler listesine dahil edilmiştir. Sentetik bileşikler ve alınması güvenli olan diğer içerik maddelerle işlemden geçirilmiş USP akışkanlarından yapılır. Yiyecek, içecek ve ilaç endüstrilerine ve bu sektörlere doğrudan veya dolaylı olarak hizmet verenlere tarafından kullanılabilir.

 • Sentinel SL-NT-C

  Sentinel SL-NT-C, iyi bilinen gıda sınıfı yağlayıcılar ailesinin en yeni üyesidir. SL-NT-C çok amaçlı sentetik, aşırı düşük sıcaklık, toksik olmayan, su beyazı, tatsız ve kokusuz bir yağdır. SL-NT-C, oldukça düşük viskoziteli bir polialfaolefin (PAO) bazlı sıvı kullanan sentetik olarak kalınlaştırılmış bir yağdır. SL-NT-C, FDA yönetmelikleri, CFR 178.3570 ile uyumludur ve gıda işleme tesislerinde kullanılmak üzere NSF’ye kayıtlıdır.

 • Sentinel SL-NT-HT-2

  Sentinel SL-NT-HT-2, gıda, kozmetik ve eczacılık endüstrisinin gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış ikinci nesil yüksek performanslı sentetik yağlayıcıların bir parçasıdır. Yağlama arasındaki süreleri uzatma eğilimindeki artış, gres performans servisine katı talepler getirir. Aşırı sıcaklıklar, şok yükleri, titreşim ve su ile yıkama koşulları bu taleplere eklenir. SL-NT-HT-2, yüksek derecede termal kararlı bir sentetik baz sıvı kullanan ağır, sentetik olarak kalınlaşmış bir yağdır. Ağır şartlar altında kullanıma uygundur.

 • Sentinel SL-NT-OGG

  Sentinel SL-NT-OGG genel amaçlı açık dişli yağlama için tasarlanmış benzersiz sentetik, toksik olmayan, su beyazı, tatsız, kokusuz bir yağdır. Yüksek RPM’lerde bile sarkmasını engelleyen yapışkan içeriği yüksektir. Aşırı sıcaklıklara ve yakın hareketli parçaların aşırı basınçlarına dayanacak şekilde, açık dişlilerde kalacak şekilde özel olarak formüle edilmiştir. Petrol bazlı dişli yağlarının aksine, SL-NT-OGG suya duyarlı değildir ve sıcak, soğuk veya aşırı basınçlardan etkilenmez. Soğuk havalarda sertleşmez veya sıcak havalarda erimez.

 • Sentinel SL-VSG #2

  Sentinel SL-VSG #2, sertleşmeyen nem bariyeri sağlayan bir valf kayganlaştırıcı ve sızdırmazlık maddesi olarak tasarlanmış, yağ gibi bir silikon macundur. Bu yağlayıcı, tıkama vanalarında, sürgülü vanalarda, dairesel vanalarda, kelebek vanalarda, otomatik vanalarda, kauçuk ve plastik O-ringlerde kullanılabilir. Yıkama ve zorlu ortamlara maruz kalan vakum ve basınç sistemlerinin (özellikle dış mekanda) ekipmanlarının kapatılmasını, elektrikli ekipmanlarda kısa devre kapları için süspansiyon ortamı sağlamaktadır.

 • Sentinel SL-WR White #1

  Sentinel SL-WR White #1, su, buhar, çoğu asit veya tuz varlığında (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) yağlamanın her aşaması için kullanılabilen sentetik gresdir. 205 °C (400 °F) altındaki sıcaklıklara maruz kaldığında bile etkisini kaybetmez. SL-WR White #1, yapılan testlerde 72 saat boyunca çalıştıktan sonra üstün bir yapışkanlık ve dayanıklılık göstermiştir. 17.8 °C’de (0 °F) soğuk sıcaklık testlerinde, üstün film kaplama ve mükemmel pompalanabilirlik göstermiştir. SL-WR White #1, gıda işleme ve gıda işleme ekipmanı ile birlikte kullanılmak üzere FDA ve NSF tarafından kabul edilebilir malzemelerle formüle edilmiştir.

 • Sentinel SL-WR White #2

  Sentinel SL-WR White #2, su, buhar, çoğu asit veya tuz varlığında (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) yağlamanın her aşaması için kullanılabilen sentetik gresdir. 205 °C (400 °F) altındaki sıcaklıklara maruz kaldığında bile etkisini kaybetmez. SL-WR White #2, yapılan testlerde 72 saat boyunca çalıştıktan sonra üstün bir yapışkanlık ve dayanıklılık göstermiştir. 17.8 °C’de (0 °F) soğuk sıcaklık testlerinde, üstün film kaplama ve mükemmel pompalanabilirlik göstermiştir. SL-WR White #2, gıda işleme ve gıda işleme ekipmanı ile birlikte kullanılmak üzere FDA ve NSF tarafından kabul edilebilir malzemelerle formüle edilmiştir.