Kimyasallar

 • Sentinel Citra-Solv

  Sentinel Citra-Solv, kir, gres ve yüzeydeki yağı kolayca çıkarabilecek, ağır hizmet tipi bir temizleyici ve yağ çözücüdür. Citra-Solv tamamen doğal, biyolojik olarak parçalanabilir, suya dayanıklı, toksik olmayan bir üründür.

  Citra-Solv bıçakları, testere bıçaklarını, alet parçalarını, masaları, boyalı yüzeyleri, taşıyıcıları, sert yüzeyleri, makineleri, endüstriyel ekipmanları, malzeme taşıma ekipmanlarını ve elektrik motorlarını temizlemek için kullanılır.

 • Sentinel Diefuel

  DIEFUEL, dizel yakıtını daha uzun süre dayanan, daha hızlı başlatan, daha fazla güç veren ve daha az egzoz yan ürünü yayan sıvı bir işlemdir. DIEFUEL, hidrokarbon çözücüler ve petrol distilatlarının benzersiz bir karışımıdır.

  Tamamen karışabilir olması, takviye edilen yakıtın ayrılmaz bir parçası haline getirir. Yeni bir formülasyon olan DIFUEL, proaktif bir biyosit ile jel haline gelmiş yakıtı, donmuş yakıt hatlarını ve filtreleri yeniden sıvılaştırarak ve mikrobiyal büyümeyi önlemektedir.

 • Sentinel Primo

  Sentinel Primo, ağır hizmet tipi endüstriyel temizlik cihazlarında verimliliği arttırmak üzere üzere butil olmayan teknolojiyle geliştirilmiş ve test edilmiş patentli bir üründür. Sentinel Primo, emülsiyonla temizlenir. Gresler ve yağlı kirin su ile karışmaya karşı direncini azaltır. Sürfaktanın etkisini artırmak için özel elektrolikler içermektedir.

  Sentinel Primo, temizlik sırasında yağlı kirlerin yeniden birikmesini önler. Özel su koşullandırma özellikleri ile formüle edilmiştir. Tüm metal yüzeylerde korozyona karşı koruma sağlar.

 • Sentinel Rust Arrest Mix Instructions

  Tuzlu suya daldırma ve tuz atmosferinde olağanüstü koruma sağlayan inorganik-organik bir kompleksin cila ile değiştirilmiş bir çözücü dispersiyonu. Tipik uygulamalar şunlardır: dış mekan parça depolaması, kaplamalı otomobil ve gövde paslanmaya karşı koruma, mavna kaplama, açık denizde teçhizat, tank ve köprü kaplama, koruma rayı ve kazık kaplama tuzlu su tankı, sıçrama koruması ve balast tankı kaplamaları.

  Cila benzeri kaplama kolayca uygulanır. Pas durdurma konsantresi, uzun süreli korumanın ve göreceli olarak çıkarma kolaylığının önemli olduğu solvent dilüsyonlarında kullanılabilir.

 • Sentinel Rust Away

  Pas-Away, karbon çeliği ve demiri oluşturan pas, kaynak skalası, ısı izleri, hafif yağ ve işyeri yağını gideren asitlerin bir karışımıdır. Ayrıca bakır veya bakır alaşımlarından (pirinç, bronz ve monel) hafif oksit ve kararmayı gidermek için de etkilidir.

 • Sentinel Sen-No-Freeze

  SEN-NO-FREEZE, soğutma sisteminizde optimum pas ve korozyon koruması sağlar. Kış aylarında sistemde sirkülasyon suyunun bırakılacağı binek araçların, kamyonların, traktörlerin, sabit ekipmanların, klima kulelerinin soğutma sistemlerinde kullanılması tavsiye edilir. SEN-NO-FREEZE, soğutma sisteminizin pH dengesini korumak ve minimum maliyetle pas ve korozyona karşı yeterli korumayı sağlamak için formüle edilmiştir.

  Lastik hortumlara, su pompalarına ve conta malzemelerine zarar vermez. SEN-NO-FREEZE, SAE, ASTM ve CSMA’nın gereksinimlerini karşılamaktadır. SEN-NO-FREEZE, kromat tipi hariç tüm su dağıtım elemanları ile uyumludur ve suyla tamamen karışabilir. SEN-NO-FREEZE içeriğinde suda yaşayan organizmaları yok edecek biyositler içermektedir.

 • Sentinel Silicone

  Sentinel Silicone, gıda işleme tesislerinde yağlayıcı olarak kullanılmaya uygun bir üründür. Bir dimetilpolisiloksan sıvısı olan silikon içeriği, %100 uçucu halinde formüle edilmiştir. Taşıyıcı, yalnızca temel silikon içeriğini bırakarak hızla buharlaşır. Bu formülasyon, 10 ppm’den daha fazla silikonun gıda ile tesadüfen temasa izin verilmediği FDA düzenlemelerine (21 CFR 178.3570) uygun silikon kullanılarak hazırlanır.

  Gıdaya doğrudan ilave edilmesi için silikon önerilmemektedir, ancak gıda ile temasa girebilecek gıda işleme ekipmanlarında kullanım için önerilmektedir. Olası gıda temasının meydana gelebileceği yapıştırıcıların, yapışkanların ve gıda işleme ekipmanlarının yapışmasını önlemek için mükemmel bir yağlayıcı görevi görür. Yapıştırıcıların, yiyeceklerin ve diğer malzemelerin yüksek hızlı işleme ekipmanlarına yapışmasını önlemek için mükemmel bir yağlayıcı olarak kullanılır.

  Temizliği kolaylaştırır ve kağıt ve plastiğin yapışmasını, yırtılmasını ve sıkışmasını önler. Ayrıca yığılma ve mürekkep bulaşmasını da önler. Slaytları, taşıyıcıları, kılavuzları, yolları, ahşap, plastik, kauçuk ve metal dışı metal sürtünme noktalarını yağlamak için mükemmeldir.

 • Sentinel SLC-16

  SLC-16, anında temizlik etkisi sağlamak için anında nüfuz etme ve emülsiyonlaştırma sağlar. Durulama süresinden tasarruf etmek için düşük köpüklü bir katkı maddesi dahil edilmiştir, böylece işçilik süresi yüzde 40’tır.

  SLC-16, süpürge vakumları, zemin silecekleri veya paspaslar ile kolayca çıkarılması için tüm cila ve kirleri, sert malzemeleri yüzeye çıkarır. Bazı tipik uygulamalar ahşap, seramik, kauçuk, asbest, linolyum, beton zeminler ve mozaiklerdir. Pirinç, krom ve nikelin temizliğini de sağlar.