Yağlama

 • Tygris 3H1 Gres Yağı (Sprey)

  PROTEAN 3H1H Gres Yağı (Sprey); uzun süreli bileșen ömrü için artırılmıș yıpranma önleyici performans sunan toksik olmayan, geniș sıcaklık aralığında etkili, çok amaçlı bir gres yağıdır. PROTEAN 3H1H Gres Yağı (Sprey), ișleme esnasında gıda ürünlerinin yüzeylere yapıșmasını önler ve gıda ile doğrudan temasın kaçınılmaz olduğu birçok uygulama için uydundur.

 • Tygris 3H1 Sıvı (Sprey)

  PROTEAN 3H1 Sıvı (Sprey), gıdayla doğrudan temasın kaçınılmaz olduğu gıda üretim ortamlarında kullanım için tasarlanmıș yüksek performanslı, çok amaçlı bir yağdır. PROTEAN 3H1 Sıvı (Sprey), ișleme esnasında gıda ürünlerinin yüzeylere yapıșmasını önler ve de metal yüzeyler, et kancaları ve bıçaklarda koruyucu bir paslanma önleyici tabaka olarak ișlev görür.

 • Tygris Açık Dişli Yağlayıcı

  TYGRIS R216, açıkta kalan dișliler, tel halatlar ve diğer hareketli parçaları korumak ve yağlamak için formüle edilmiș bitüm takviyeli ağır iș tipi bir yağlayıcıdır. İstisnai nüfuz ve su dayanıklılık özellikleri sayesinde havayla temasın olduğu ve dayanıklılığın kullanım esnasında dağılmayı önlediği durumlarda kullanımı idealdir.

 • Tygris Ağır İş Tipi Kalıp Ayırıcı

  TYGRIS IS10, daha zor plastik kalıpların ayrılması için kullanılan %15 silikon içeriğine sahip ağır hizmet tipi kalıp ayırıcıdır. Güvenli, renksiz ve lekesizdir, ișyerinde yağlayıcı olarak kullanılır ve 300°C’ye kadar ısısı sabittir.

 • Tygris Ağır İş Tipi Klorsuz Yapıştırıcı

  TYGRIS R260; tekstil, köpük, kauçuk, plastik, folyo, karton ve kâğıt gibi çoğu yüzeyi yapıștırmak için yeniden konumlandırılabilir, kullanımı kolay bir yapıștırıcıdır. Halı, altlık ve yer karolarını sabitlemek için kullanılabilir. Maksimum güvenlik için klorsuz üretilmiștir.

 • Tygris Ağır İş Tipi Yapıştırıcı

  TYGRIS R210; tekstil, köpük, kauçuk, plastik, folyo, karton ve kâğıt dâhil olmak üzere birçok yüzeyi yapıștırmak için kullanımı kolay bir yapıștırıcıdır. Halı, altlık ve yer karolarını sabitlemek için kullanılabilir. Maksimum güvenlik için klorsuz üretilmiștir.

 • Tygris Alüminyum Anti-Seize

  TYGRIS R233; otomotiv, endüstriyel, denizcilik ve inșaat uygulamaları gibi çeșitli alanlarda kullanılan kaydırıcı bileșen ve sabit ısılı yağın yüksek sıcaklıklı çok amaçlı bir birleșimidir ve ısıya maruz kalan bileșenlerin sıkıșma, delinme ve paslanmasını azaltmaya yardım eder. Daha sonraki demontajı kolaylaștırmak için dișli bileșenler, flanșlar, zincirler ve kilitlerde kullanılır.

 • Tygris Bakır A-S İleri

  TYGRIS R234; ısı, pas, sıkıșma ve korozyona karșı mükemmel genel metal koruması sağlayan yüksek sıcaklıklı bir yağdır. Su ve asitlere direnci yüksektir ve așırı stres altında yanmaz. Ostenitli paslanmaz çelik gibi çeșitli malzemelerde dișli bileșenler, pimler ve supap kollarında kullanılır. Fren kaliperi ve balataların arkasında kullanılarak fren gıcırtısının azaltılmasına yardımcı olur.

 • Tygris Beyaz Gres Yağı

  TYGRIS F402; silindir, iğneli rulmanlar ve zincirlerin yağlanmasında kullanılan yıpranmayı önleyici katıklar içeren son derece etkili beyaz sprey gres yağıdır.

 • Tygris Çatlak Detektörü Developman Maddesi No.3

  TYGRIS IS93 – Kısım 3, metal dökümler ve demir ișleri vb.’nde her türlü kusuru iyileștirmek ve açıkça göstermek için kullanılan bir developman maddesidir. Beyaz, opak bir tozlu kaplama oluștururarak önceden Boya Penetranı ile ișlenen zeminde mükemmel bir kontrast yaratır. Zararsız test sisteminde üçüncü ve sonuncu kısım olarak kullanılır.

 • Tygris Çatlak Detektörü Kırmızı Boya No.2

  TYGRIS IS92 – Kısım 2; metal yüzeyler için 3 kısımlı zararsız çatlak tespit sisteminin ikinci kısmı olarak kullanılan, yüzey çatlakları ve bozukluklarına hızlı emilim için tasarlanan oldukça nüfuz edici, parlak kırmızı bir boya solüsyonudur.

 • Tygris Çatlak Detektörü Temizleyici No. 1

  TYGRIS IS91 – Kısım 1; 3 kısımlı zararsız çatlak tespit sisteminin bir parçası olarak kullanılan etkili, yavaș kuruyan bir solvent temizleyicidir. Yüzey filmlerini temizleyip gidererek test edilecek yüzeyi hazırlar.

 • Tygris Devre Soğutucu Sprey (Düşük GWP)

  TYGRIS R240, elektronik ekipman arızalarının tespiti, küçük çaplı su boruları üzerinde çalıșma ve sıkı toleranslı metal parçaların sıcak geçilmesi dahil olmak üzere sıcaklığın hızlı bir șekilde düșürülmesinin yararlı olduğu bir dizi uygulamada kullanılan hızlı bir soğutma maddesidir. Yanıcı olmayan, inert, s ıvılaștırılmıș bir gaz.

 • Tygris Gıda İçin Güvenli Yağlayıcı

  TYGRIS R219, istenmeden gıdayla temas olabilecek yerlerde gıda ișleme alanlarında veya çevrelerinde kullanılabilen bitkisel yağ bazlı, H1-onaylı bir yağlayıcıdır. Kokusuz ve renksizdir ve fırlama önleyici katıklar içerir ve kablo çekirdeklerine nüfuz edecek șekilde formüle edilmiștir.

 • Tygris Grafitli Nüfuz Edici Yağ

  TYGRIS R209, 150 °C’ye kadar sıcaklıklarda yağlama ve sıkıșmıș ve korozyona uğramıș metal bileșenleri serbest bırakmak için nüfuz etme gibi yarı zorlu ortamlarda kullanım için tasarlanmıș grafit takviyeli bir nüfuz edici sıvıdır. Mikronize grafit parçacıklarının bulunması uzatılmıș yağlama aralıkları sağlar ve kaydırma uygulamaları için de yararlıdır.

 • Tygris Hafif Kalıp Ayırıcı

  TYGRIS IS9 Kalıp Ayırıcı, hassas plastik kalıpların ayrılması için idealdir. Aksi takdirde plastiğin çizilebileceği durumlarda özellikle faydalıdır. Çok çeșitli endüstriyel uygulamalarda ince ve dayanıklı yağlanma için kullanılır; 300 °C’ye kadar kararlıdır.

 • Tygris Kaydırmaz Kayış Kaplama

  TYGRIS R215; kaymayı azaltma ve dolayısıyla kayıș ömrünü uzatma, enerji ihtiyacı ile kayan kayıșlardan kaynaklanan gürültüyü azaltma suretiyle ‘V’, düz ve yuvarlak kayıșların performansını artırır. Üretim maliyetlerinin yönetilmesine yardımcı olur ve çevreye etkiyi azaltır.

 • Tygris Kaynak Sıçraması Ayırıcı Sprey (Solvent Bazlı)

  TYGRIS R221, kaynak sıçramasının yapıșmasını önlemek için her türlü kaynak ekipmanında kullanım için ideal, özel silikonsuz bir formülasyondur. Üzerinde çalıșılan ișler, nozüller, davlumbazlar, düzenekler ve aletlere uygulanabilir ve inert gaz kaynağında serbest gaz akıșı sağlar.

 • Tygris Kaynak Sıçraması Ayırıcı Sprey (Su Bazlı)

  TYGRIS R222, kaynak sıçramasının yapıșmasını önlemek için her türlü kaynak ekipmanında kullanılmak üzere su bazlı solventsiz bir formülasyondur. Üzerinde çalıșılan ișler, nozüller, davlumbazlar, düzenekler ve aletlere uygulanabilir. Su bazlı özellikleri, solvent bazlı çeșitlere çevre dostu bir alternatiftir.

 • Tygris Kesme ve Diş Açma Sıvısı

  TYGRIS R214, alet performansını artırmak ve kullanım ömrünü uzatmak için özel olarak formüle edilmiș kullanıma hazır kesme ve diș açma sıvısıdır. Oyulma, gevșeme ve metal sıkıșmasını önlemek için katıklar içerir ve paslanmaz çelik, titanyum, alüminyum ve takım çeliği gibi ișlenmesi zor metallerde kullanıma uygundur.

 • Tygris Looz-N-LT Nüfuz Edici Yağ

  TYGRIS IS1, korozyon nedeniyle sıkıșan metal bileșenleri yağlayan ve ayıran, güçlü bir nüfuz etme kapasitesine sahip, yüksek kaliteli bir ayırıcı sıvıdır ve su altında bile etkilidir. Boyaya zarar vermeden etkili penetrasyon ve yağlama sunan ürün, aktif bir șekilde nemi giderir ve kurumaz.

 • Tygris Metal İşleme Spreyi

  TYGRIS R208 Metal İșleme Spreyi, paslanmaz çelik gibi daha sert metallerin kesme yağlama taleplerini karșılamak için özellikle geliștirilmiștir. İyileștirilmiș așırı basınç katıkları ve solvent olmayan yüksek mineralli yağ içeriği, R208’i temiz bir kesme eylemine olanak tanımak ve alet ömrünü artırmak için soğutan ve nüfuz eden tutarlı șekilde yüksek performanslı bir yağlayıcı yapar.

 • Tygris Moly Kuru Film Yağlayıcı

  TYGRIS R218, geleneksel ıslak yağların istenmediği durumlarda kullanılabilen molibden disülfür bazlı bir yağlayıcıdır. Özelikle dișliler, rulmanlar, miller ve valflerin montajı ve rodajı için uygundur. Kuruyup sert, mat siyah, refrakter çamuru kaplama halini alarak yüksek sıcaklıklarda etkili olur.

 • Tygris Motosiklet Zinciri Vaksı

  TYGRIS R273, özellikle motosiklet zincirleri için uygun olan yüksek performanslı bir yağdır. Korozyona ve yıpranmaya karșı koruma sağlar ve dayanıklı formülasyonu, uygulanması kolay ve uzun süreli koruma sağlayan suya dayanıklı bir tabakadan olușur. Yağlayıcı madde yarı sıvı bir biçimde püskürtülür, böylece zincir bağlantılarına nüfuz eder ve daha sonra yapıșkan olmayan bir vaks kıvamında kalınlașır. Bu, yol kirinin yapıșmamasını sağlar; polimer zincir yağlayıcılarla karșılaștırıldığında așınmayı önemli ölçüde azaltır.

 • Tygris Multi-Lube

  TYGRIS F404; kablolar, zincirler, dökme kapları, mafsallar, rulmanlar ve pimlerin yağlanması için gıda ișleme alanlarında ve çevresinde kullanılan genel amaçlı gıda sınıfı bir yağlayıcıdır.

 • Tygris Nüfuz Edici Yağ

  TYGRIS F412, sıkıșmıș bileșenlere aktif bir șekilde nüfuz eden anti-korozyon özelliklere sahip bir nüfuz edici ve ayırıcı sıvıdır. Geride kalan yağlayıcı film ayrılan parçaya yapıșır ve yeniden montajı kolaylaștırır ve daha fazla korozyonun önlenmesine yardımcı olur. Geniș bir sıcaklık aralığında etkilidir ve tam açılı valf, ters konumda kullanıma olanak tanır.

 • Tygris Orta Kalıp Ayırıcı

  TYGRIS IS5, Plastik Enjeksiyon Kalıplama Endüstrisi için çok etkili ve kanıtlanmıș bir kalıp ayırıcı madde ile sonuçlanan %10 silikon ve PTFE içeren özel bir karıșım içerir. Renksizdir ve leke bırakmaz, diğer yandan 300 °C’ye kadar ısı sabittir.

 • Tygris ProPaste

  PROTEAN ProPaste, NSF:H1 listesinde yer alan sprey-formüllü gıda sınıfı bir yapıșkan yağlayıcıdır. Sıkıșma önleyici macun olarak tasarlanan PROTEAN ProPaste, burçlar, kızaklar, vida dișleri ve küçük açık dișlilerin montaj ve yağlanması için idealdir ve yerinde onarım ve bakımın gerekli olduğu yerlerde delme, kesme ve diș açma yağlayıcısı olarak da uygundur.

 • Tygris PTFE Bazlı Kuru Film Yağlayıcı

  TYGRIS R237, ıslak yağların istenmeyeceği yerlerde kullanılabilen leke bırakmayan etkili bir kuru film yağlayıcıdır. Mühendislik uygulamalarında metal bileșenlerin montajı ile makine kızaklarının, kamların ve kesme makasının yağlanmasında kullanılır.

 • Tygris PTFE Kuru Film Yağlayıcı

  TYGRIS F410, geleneksel yağlar ve gres yağlarının kir çekme özelliklerinden dolayı istenmediği durumlarda kullanım için formüle edilmiș, gıda ișleme ortamlarında kullanılabilen PTFE bazlı bir kuru film yağlayıcıdır.