Sentinel Silicone

Sentinel Silicone, gıda işleme tesislerinde yağlayıcı olarak kullanılmaya uygun bir üründür. Bir dimetilpolisiloksan sıvısı olan silikon içeriği, %100 uçucu halinde formüle edilmiştir. Taşıyıcı, yalnızca temel silikon içeriğini bırakarak hızla buharlaşır. Bu formülasyon, 10 ppm’den daha fazla silikonun gıda ile tesadüfen temasa izin verilmediği FDA düzenlemelerine (21 CFR 178.3570) uygun silikon kullanılarak hazırlanır.

Gıdaya doğrudan ilave edilmesi için silikon önerilmemektedir, ancak gıda ile temasa girebilecek gıda işleme ekipmanlarında kullanım için önerilmektedir. Olası gıda temasının meydana gelebileceği yapıştırıcıların, yapışkanların ve gıda işleme ekipmanlarının yapışmasını önlemek için mükemmel bir yağlayıcı görevi görür. Yapıştırıcıların, yiyeceklerin ve diğer malzemelerin yüksek hızlı işleme ekipmanlarına yapışmasını önlemek için mükemmel bir yağlayıcı olarak kullanılır.

Temizliği kolaylaştırır ve kağıt ve plastiğin yapışmasını, yırtılmasını ve sıkışmasını önler. Ayrıca yığılma ve mürekkep bulaşmasını da önler. Slaytları, taşıyıcıları, kılavuzları, yolları, ahşap, plastik, kauçuk ve metal dışı metal sürtünme noktalarını yağlamak için mükemmeldir.

SKU: Silicone